Hedda - Vit matt 10x30
Kaklet Hedda har det omtyckta formatet 10x30 som är lättplacerat i både kök och badrum. Välj mellan ytan matt och blank i vitt.
Kakel är benämningen på plattorna som sätts på vägg. De är gjorda av lera som bränns i ugn på hög värme och på ovansidan har de en glasyr för en dekorativ och lättskött yta.
Art.nr: 300231
Rek pris (inkl moms): 548 SEK /m2
Produktdata
| Typ av platta | Kakel |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Tjocklek | 6.8 mm |
| Vikt | 0.358 kg/st |
| Yta | Matt |
| Färg | Vit |
| Antal per pall | 3264 st |
| Antal per förpackning | 34 st |
| m2/paket | 1.02 m² |
| Typ av förpackning | Hel krt |
| Åtgång per m2 | 33.33 st |
| EAN | 5606284114027 |
Varianter
KAKEL & KLINKER
Byta golv i huset, sätta kökskakel eller renovera badrummet? Vi har kakel och klinker som passar till hela hemmet. Sortimentet är noga utvalt för den skandinaviska stilen och här hittar du inspiration med inslag av betong, sten och klassisk marmor.