Oxford - Vit sockel 15x15
Serie Oxford har allt den som vill inreda i traditionell stil. Kombinera bårder och plattor efter din smak.
Kakel är benämningen på plattorna som sätts på vägg. De är gjorda av lera som bränns i ugn på hög värme och på ovansidan har de en glasyr för en dekorativ och lättskött yta.
Art.nr: 345532
Rek pris (inkl moms): 117 SEK /st
Produktdata
| Typ av platta | Kakel |
| Längd | 150 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Tjocklek | 6.5 mm |
| Färg | Vit |
| Antal per pall | 0 st |
| Antal per förpackning | 44 st |
| Typ av förpackning | Styckvis |
| EAN | 7332419455328 |
| ETIM | EC011340 |
Varianter
KAKEL & KLINKER
Byta golv i huset, sätta kökskakel eller renovera badrummet? Vi har kakel och klinker som passar till hela hemmet. Sortimentet är noga utvalt för den skandinaviska stilen och här hittar du inspiration med inslag av betong, sten och klassisk marmor.