Teti - Vit dekor Water 10x20
Serie Teti är vår absolut största tidlösa klassiker. En fasad platta som ger en traditionell stil i lantlig eller modern miljö.
Kakel är benämningen på plattorna som sätts på vägg. De är gjorda av lera som bränns i ugn på hög värme och på ovansidan har de en glasyr för en dekorativ och lättskött yta.
Art.nr: 302359
Rek pris (inkl moms): 130 SEK /st
Produktdata
| Typ av platta | Kakel |
| Väggmaterial | Ja |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Tjocklek | 7.3 mm |
| Vikt | 0.26 kg/st |
| Yta | Blank |
| Färg | Vit |
| Antal per pall | 0 st |
| Antal per förpackning | 50 st |
| m2/paket | 1 m² |
| Typ av förpackning | Styckvis |
| Åtgång per m2 | 50 st |
| EAN | 7332419023596 |
| ETIM | EC011340 |
Dokument
Varianter
KAKEL & KLINKER
Byta golv i huset, sätta kökskakel eller renovera badrummet? Vi har kakel och klinker som passar till hela hemmet. Sortimentet är noga utvalt för den skandinaviska stilen och här hittar du inspiration med inslag av betong, sten och klassisk marmor.