Vide - Mörkgrå matt 10x30
Serie Vide i klassiska formatet 10x30 finns flera olika grå toner. Ytan går att få i både matt och blankt.
Letar du efter en vit 10x30 se vår NYA serie HEDDA
Kakel är benämningen på plattorna som sätts på vägg. De är gjorda av lera som bränns i ugn på hög värme och på ovansidan har de en glasyr för en dekorativ och lättskött yta.
Art.nr: 350807
Rek pris (inkl moms): 459 SEK /m2
Produktdata
| Typ av platta | Kakel |
| Väggmaterial | Ja |
| Längd | 300 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Vikt | 0.409 kg/st |
| Yta | Matt |
| Färg | Mörkgrå |
| Antal per pall | 2720 st |
| Antal per förpackning | 34 st |
| m2/paket | 1.02 m² |
| Typ av förpackning | Hel krt |
| Åtgång per m2 | 33.33 st |
| EAN | 8693531335967 |
| ETIM | EC011340 |
Dokument
Varianter
KAKEL & KLINKER
Byta golv i huset, sätta kökskakel eller renovera badrummet? Vi har kakel och klinker som passar till hela hemmet. Sortimentet är noga utvalt för den skandinaviska stilen och här hittar du inspiration med inslag av betong, sten och klassisk marmor.