Bellora - Mole
Bellora är en mjuk omtyckt matta som fungerar perfekt att lägga som heltäckande i sovrum eller en walk in closet. Önskar du en matta i valfria mått som är mjuk och förvandlar helhetskänlan i ett rum. så har du hittat rätt. Lätt att matcha med inredningen tack vare Belloras naturnära toner.
Velour - Mjuk, lyxig och livfull. Velourmattor kan ha en yta som skiftar vackert när luggen rör sig – det ger mattan ett levande uttryck. Perfekt som heltäckande matta i sovrum och vardagsrum eller måttanpassad under exempelvis soffan. Golvabia har ett stort utbud av velourmattor i olika tjocklekar och kvalitéer anpassade för att mattan ska vara hållbar i även offentliga miljöer som hotellrum, butik och restaurang.
Art.nr: 241693
Rek pris (inkl moms) - Fullbredd (Avkap): 822 SEK/m2
Rek pris (inkl moms) - Valfritt mått (Skiss): 986 SEK/m2
Välj färg för mer information och pris
Räkna ut mått och pris
M2: m2
Antal lpm kanting: m
Pris utan kantning:
Kantning lpm (Ingen kantning): 0
Rek pris totalt (inkl. moms):
Produktdata
| Produkttyp | Textila mattor |
| Typ av matta | Velour |
| Bredd | 4000 mm |
| Tjocklek | 8.5 mm |
| Färg | Ljusgrå |
| Luggmaterial | 100% Polyamid Solution dyed nylon |
| Lugghöjd | 5.5 mm |
| Luggvikt | 935 g/m² |
| Baksida | Duotex |
| Komfortklass | 3/5 |
| Slitageklass | Klass 31 - lämplig i offentligmiljö |
| Typ av kapning | Avkap, Skiss |
| Typ av kantning | Langett, SlimLine |
| GUT | Ja |
| Tål värmegolv | Ja |
| Källare | Inredd källare |
| Kontorshjul | Kontorshjul hemmiljö |
| Trappor | Trappor hemmiljö |
| EAN | 7332978416938 |
Dokument
Varianter
TEXTILGOLV
Mjuka golv i form av en heltäckningsmatta eller en matta i valfria mått med kantning. Mattor i olika kvalitéer och stilar som ull, sisal och mjuk velour värmer ditt golv i hela hemmet. Upptäck hela vårt sortiment av textilgolv.