Green - Antrazit 4m noppor
Green är en lättskött nålfiltsmatta. Tack vare sin ventilerande baksida är den särskilt lämpad för ytor där luftcirkulation är viktigt, som altaner, uterum och källare. Den släpper igenom fukt och låter underlaget andas. Slitageklass 22 och lämplig i hemmiljö.
Art.nr: 225414
Rek pris (inkl moms): 228 SEK /m2
Välj färg för mer information och pris
Räkna ut mått och pris
Kvadratisk/Rektangulär, mattan säljs på avkap.
Bredd på mattan: 400cm
M2: m2
Pris utan kantning:
Rek pris totalt (inkl. moms):
Produktdata
| Produkttyp | Textila mattor |
| Typ av matta | Nålfilt |
| Bredd | 4000 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Färg | Svart |
| Luggmaterial | 100% PP |
| Lugghöjd | 4.5 mm |
| Luggvikt | 510 g/m² |
| Slitageklass | Klass 22 - lämplig i hemmiljö |
| Typ av kapning | Avkap |
| Typ av kantning | Ej kantning |
| GUT | Ja |
| Antistatbehandlad | Ja |
| EAN | 7332978254141 |
Dokument
Varianter
TEXTILGOLV
Mjuka golv i form av en heltäckningsmatta eller en matta i valfria mått med kantning. Mattor i olika kvalitéer och stilar som ull, sisal och mjuk velour värmer ditt golv i hela hemmet. Upptäck hela vårt sortiment av textilgolv.