Kastell - Dark
I kollektionen Kastell är garnet tvåfärgat. Luggen är mycket tät och mjuk och i något högre modell. Perfekt för dig som önskar ett mjuk matta under soffbordet att värma fötterna på.
Velour - Mjuk, lyxig och livfull. Velourmattor kan ha en yta som skiftar vackert när luggen rör sig – det ger mattan ett levande uttryck. Perfekt som heltäckande matta i sovrum och vardagsrum eller måttanpassad under exempelvis soffan. Golvabia har ett stort utbud av velourmattor i olika tjocklekar och kvalitéer anpassade för att mattan ska vara hållbar i även offentliga miljöer som hotellrum, butik och restaurang.
Art.nr: 241478
Rek pris (inkl moms) - Fullbredd (Avkap): 778 SEK/m2
Rek pris (inkl moms) - Valfritt mått (Skiss): 934 SEK/m2
Välj färg för mer information och pris
Räkna ut mått och pris
M2: m2
Antal lpm kanting: m
Pris utan kantning:
Kantning lpm (Ingen kantning): 0
Rek pris totalt (inkl. moms):
Produktdata
| Produkttyp | Textila mattor |
| Typ av matta | Velour |
| Bredd | 4000 mm |
| Tjocklek | 20.5 mm |
| Färg | Svart |
| Luggmaterial | 100% PES |
| Lugghöjd | 18.5 mm |
| Luggvikt | 1925 g/m² |
| Baksida | Actionback |
| Komfortklass | 5/5 |
| Slitageklass | Klass 23 - lämplig i hemmiljö |
| Typ av kapning | Avkap, Skiss |
| Typ av kantning | Langett |
| Tål värmegolv | Ja |
| Källare | Inredd källare |
| Antistatbehandlad | Ja |
| Bullerdämpande | Ja |
| Trappor | Trappor hemmiljö |
| EAN | 7332978414781 |
Dokument
Varianter
TEXTILGOLV
Mjuka golv i form av en heltäckningsmatta eller en matta i valfria mått med kantning. Mattor i olika kvalitéer och stilar som ull, sisal och mjuk velour värmer ditt golv i hela hemmet. Upptäck hela vårt sortiment av textilgolv.