Stay - Hay
Stay är en öglad matta där man valt att väva ihop två harmoniska nyanser för att skapa ett fint mönster i mattan. En praktisk och tacksam matta att sköta med sin lite lägre lugg och som passar bäst i hemmiljö. Snygg som gångmattor i hallen eller i en loungehörna. Matta är tillverkad i miljömedvetet 100% återvunnen PES.
Öglad - Stilren, tålig och lättskött. Den öglade strukturen gör mattan enkel att dammsuga och extra slitstark. Passar utmärkt som heltäckningsmatta i hall, sovrum och vardagsrum, men även måttanpassad under matbordet. En öglad matta rekommenderas ofta i trappor tack vare sin hållbarhet.
Art.nr: 242526
Rek pris (inkl moms) - Fullbredd (Avkap): 464 SEK/m2
Rek pris (inkl moms) - Valfritt mått (Skiss): 557 SEK/m2
Välj färg för mer information och pris
Räkna ut mått och pris
M2: m2
Antal lpm kanting: m
Pris utan kantning:
Kantning lpm (Ingen kantning): 0
Rek pris totalt (inkl. moms):
Produktdata
| Produkttyp | Textila mattor |
| Typ av matta | Öglad |
| Bredd | 4000 mm |
| Tjocklek | 7.7 mm |
| Färg | Beige |
| Luggmaterial | 100% Recycled PES |
| Lugghöjd | 4.3 mm |
| Luggvikt | 600 g/m² |
| Baksida | Filt |
| Slitageklass | Klass 22 - lämplig i hemmiljö |
| Typ av kapning | Avkap, Skiss |
| Typ av kantning | Langett, SlimLine |
| GUT | Ja |
| Tål värmegolv | Ja |
| Källare | Inredd källare |
| Trappor | Trappor hemmiljö |
| EAN | 7332978425268 |
Dokument
Varianter
TEXTILGOLV
Mjuka golv i form av en heltäckningsmatta eller en matta i valfria mått med kantning. Mattor i olika kvalitéer och stilar som ull, sisal och mjuk velour värmer ditt golv i hela hemmet. Upptäck hela vårt sortiment av textilgolv.