Colour basic - Vit matt 10x10
Serie Colour Basic gör det möjligt att vara kreativ med färg och form. De finns i både matt och blankt utförande i mängder av färger.
Kakel är benämningen på plattorna som sätts på vägg. De är gjorda av lera som bränns i ugn på hög värme och på ovansidan har de en glasyr för en dekorativ och lättskött yta.
Art.nr: 341965
Rek pris (inkl moms): 620 SEK /m2
Produktdata
| Typ av platta | Kakel |
| Väggmaterial | Ja |
| Längd | 100 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Tjocklek | 5 mm |
| Vikt | 0.2 kg/st |
| Färg | Vit |
| Antal per pall | 8800 st |
| Antal per förpackning | 100 st |
| m2/paket | 1 m² |
| Typ av förpackning | Halv krt |
| Listad i Husproduktportalen | Ja |
| EAN | 5606284110272 |
| ETIM | EC011340 |
Varianter
KAKEL & KLINKER
Byta golv i huset, sätta kökskakel eller renovera badrummet? Vi har kakel och klinker som passar till hela hemmet. Sortimentet är noga utvalt för den skandinaviska stilen och här hittar du inspiration med inslag av betong, sten och klassisk marmor.