Colour basic - Vit matt 20X20
Serie Colour Basic gör det möjligt att vara kreativ med färg och form. De finns i både matt och blankt utförande i mängder av färger.
Kakel är benämningen på plattorna som sätts på vägg. De är gjorda av lera som bränns i ugn på hög värme och på ovansidan har de en glasyr för en dekorativ och lättskött yta.
Art.nr: 341971
Rek pris (inkl moms): 350 SEK /m2
Produktdata
| Typ av platta | Kakel |
| Väggmaterial | Ja |
| Längd | 200 mm |
| Bredd | 200 mm |
| Tjocklek | 5 mm |
| Vikt | 0.444 kg/st |
| Yta | Matt |
| Färg | Vit |
| Antal per pall | 2560 st |
| Antal per förpackning | 40 st |
| m2/paket | 1.6 m² |
| Typ av förpackning | Hel krt |
| Åtgång per m2 | 25 st |
| Listad i Husproduktportalen | Ja |
| EAN | 5606284163513 |
| ETIM | EC011340 |
Varianter
KAKEL & KLINKER
Byta golv i huset, sätta kökskakel eller renovera badrummet? Vi har kakel och klinker som passar till hela hemmet. Sortimentet är noga utvalt för den skandinaviska stilen och här hittar du inspiration med inslag av betong, sten och klassisk marmor.