Shade - Steel
Shade är en velourmatta med 13 säkra färger och med slitstark kvalité. Mattan bjuder på en tät lugg som gör den lätt att sköta. En favorit för dig som vill ha en lugn och dämpad ton i rummet. Passar både som heltäckande och måttanpassad med en snygg langettkant.
Velour - Mjuk, lyxig och livfull. Velourmattor kan ha en yta som skiftar vackert när luggen rör sig – det ger mattan ett levande uttryck. Perfekt som heltäckande matta i sovrum och vardagsrum eller måttanpassad under exempelvis soffan. Golvabia har ett stort utbud av velourmattor i olika tjocklekar och kvalitéer anpassade för att mattan ska vara hållbar i även offentliga miljöer som hotellrum, butik och restaurang.
Art.nr: 241875
Rek pris (inkl moms) - Fullbredd (Avkap): 822 SEK/m2
Rek pris (inkl moms) - Valfritt mått (Skiss): 986 SEK/m2
Välj färg för mer information och pris
Räkna ut mått och pris
M2: m2
Antal lpm kanting: m
Pris utan kantning:
Kantning lpm (Ingen kantning): 0
Rek pris totalt (inkl. moms):
Produktdata
| Produkttyp | Textila mattor |
| Typ av matta | Velour |
| Bredd | 4000 mm |
| Tjocklek | 11 mm |
| Färg | Ljusgrå |
| Luggmaterial | 100 % Polyamid Solution Dyed |
| Lugghöjd | 9 mm |
| Luggvikt | 1300 g/m² |
| Baksida | Actionback |
| Komfortklass | 4/5 |
| Slitageklass | Klass 32 - lämplig i offentligmiljö |
| Typ av kapning | Avkap, Skiss |
| Typ av kantning | Langett, SlimLine |
| Tål värmegolv | Ja |
| Källare | Inredd källare |
| Antistatbehandlad | Ja |
| Kontorshjul | Kontorshjul hemmiljö |
| Trappor | Trappor hemmiljö |
| EAN | 7332978418758 |
Dokument
Varianter
TEXTILGOLV
Mjuka golv i form av en heltäckningsmatta eller en matta i valfria mått med kantning. Mattor i olika kvalitéer och stilar som ull, sisal och mjuk velour värmer ditt golv i hela hemmet. Upptäck hela vårt sortiment av textilgolv.